Generálové prý odrazují Bushe od invaze do Iráku

Vojenské velení amerických ozbrojených sil doporučuje prezidentu Bushovi odložit či zcela opustit plány na vojenskou invazi do Iráku. Americká armáda není podle uniformovaných členů Pentagonu na tak velkou operaci připravena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Sbor náčelníků amerických ozbrojených sil vedl podle dnešního listu The Washington Post vytrvalou zákulisní kampaň ve snaze přesvědčit prezidenta George Bushe, aby zvážil agresivní přístup vůči Iráku a nevyhnutelnost války proti režimu Saddáma Husajna. Vojenskému velení se podle listu údajně podařilo přesvědčit civilní vedení Pentagonu, aby odložilo invazi do Iráku na příští rok, či plány na operaci zcela opustilo.

Generál Tommy Franks, pod jehož velení spadá i Irák, podle listu na tajném briefingu v Bílém domě prezidenta Bushe informoval o tom, že invaze do Iráku by vyžadovala účast 200 000 příslušníků amerických ozbrojených sil. Vláda prezidenta Bushe se zřejmě soustředí na svržení Saddáma Husajna pomocí utajených operací.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme