Kavan jede diskutovat o reformě evropských institucí

Reforma evropských institucí - ta je hlavním tématem jednání dnešní ministerské schůzky Evropské konference v Sochaux na východě Francie. Schůzky se zúčastní i český ministr zahraničí Jan Kavan. Evropská konference je fórem pro politickou diskusi mezi státy unie, kandidáty členství a dalšími uchazeči. Diskuse v Sochaux se koná dva týdny před vrcholnou schůzkou unie v Nice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle francouzského státního ministra pro evropské záležitosti Pierra Moscoviciho má konference v Sochaux informovat kandidátské země o postupu institucionální reformy, jíž by mělo být dosaženo po jednání mezivládní konference právě v Nice. Je důležité, aby kandidátské země byly aspoň informovány o průběhu jednání, když již k nim nemohou být přidruženy, protože diskuse jsou už tak obtížné, prohlásil Moscovici o reformách institucí, které jsou předpokladem pro rozšíření unie.

Ministři se v Sochaux také odpoledne zúčastní diskuse na téma "Jakou budoucnost pro naši Evropu", na níž se budou podílet mimo jiné i člen Evropské komise pro rozšíření Günter Verheugen a komisař pro mezivládní konferenci Michel Barnier, stejně jako předsedkyně Evropského parlamentu Nicole Fontainová a bývalý předseda EK Jacques Delors.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme