British Airways musely zrušit stovky letů, cestujícím vrací peníze

Letecká společnost British Airways i v neděli rušila desítky letů z Londýna. Celkem se jich neuskutečnilo přes 400. Aerolinky se nadále potýkají s následky výpadku své počítačové sítě, kvůli kterému se v sobotu odpoledne zastavily všechny odlety z londýnských letišť.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

British Airways trápí počítačový systém | Foto: Fotobanka Pixabay

Heathrow i nadále doporučuje zákazníkům British Airways, ať si ještě před odjezdem na letiště ověří, jestli jejich spoj skutečně poletí.

Ředitel společnosti Alex Cruz se omluvil všem pasažérům a uvedl, že aerolinky už provádějí změny rezervací letenek a vracejí lidem peníze. Při zrušení letu nebo zpoždění nad 3 hodiny mají navíc cestující nárok na odškodné.

Kvůli sobotnímu výpadku počítačového systému musela britská letecká společnost zrušit přes 400 letů a mnoho dalších nabralo zpoždění. Provoz jiných aerolinek na londýnských letištích to ale neovlivnilo.

Společnost později uvedla, že nemá důkazy o tom, že by výpadek byl zaviněn kybernetickým útokem. Problém se údajně týkal energetického zdroje.

Nejde nicméně o první případ podobné události. Loni v srpnu výpadek proudu shodil systémy druhých největších aerolinek světa - americké společnosti Delta Air Lines.

Ta musela zrušit celkem asi 4 tisíce letů. Náklady se vyšplhaly do desítek milionů dolarů a návrat k normálnímu fungování trval několik dní.

dbr, Štěpán Sedláček, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme