Londýn se obává dalších teroristických útoků

Londýnská policie sleduje několik osob, u kterých se obává, že by mohly plánovat teroristické útoky na Londýn. Prohlásil to zástupce náčelníka Scotland Yardu Andy Hayman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Zástupce náčelníka londýnské policie Andy Hayman v rozhovoru pro list Guardian řekl, že nebylo odhaleno žádné konkrétní spiknutí, ale dodal, že metropole je přímo ikonickým místem pro další teroristický útok.

"Nechci nikoho strašit, ale je třeba říci, že když se podíváte kolem po světě a na prominentní postavení Londýna, tak hrozba je opravdová," upřesnil. Také přiznal, že policie má potíže ve snahách získat si důvěru muslimské komunity. I když udržuje úzké styky s touto komunitou, příštím krokem je přimět muslimy, aby byli ochotni podílet se o informace.

Zástupce náčelníka Scotland Yardu Také řekl, že nikdo z osob, které policie sleduje, nemá přímou návaznost na teroristické útoky na veřejnou dopravu Londýna ze 7.července.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme