Marine Le Penová se vydala na poslední velký mítink. V kampani jí pomáhá i rodina

Ve Francii jde do finále kampaň před 2. kolem prezidentských voleb. Marine Le Penová se na 1. května vydala na svůj poslední velký mítink na pařížské předměstí Villepinte, kde se snaží oslovit voliče.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Marine Le Penové ve Villepinte drží její fotografii | Zdroj: Reuters

Le Penová vystoupila ve velké hale výstaviště ve Villepinte. Před halou se sešlo několik stovek lidí s vlajkami Národní fronty, kteří zpívali Marseillaisu.

Na webových stránkách kandidátky zatím nejsou naplánované žádné další cesty po kraji, pravděpodobně se ale vydá na menší setkání. Věc středu ji pak čeká velká televizní debata s Emmanuelem Macronem, kterou bude vysílat několik televizí.

Do předvolební kampaně Emmanuela Macrona se aktivně zapojila jeho nevlastní dcera, která na mítincích rozdávala letáky a trička. Rodina pomáhá také Le Penové. Její neteř Marion Maréchal-Len Penová je jakousi její mluvčí, poskytuje rozhovory a vystupuje na mítincích.

Její otec Jean-Marie Le Pen vyzval k hlasování pro svou dceru. Le Penová se od něj ale snaží kvůli jeho názorům odstřihnout.

V minulosti například prohlásil, že nacistické plynové komory a koncentrační tábory byly jenom detail druhé světové války nebo, že okupace Francie nebyla nehumánní.

 

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme