Bloomberg pomohl 30 tisícům floridských trestanců k navrácení volebního práva

Organizace amerického mediálního magnáta Michaela Bloomberga pomohla vrátit volební právo už více než 30 tisícům trestanců. Zaplatila za ně pokuty a další poplatky, které dlužili státu. Informuje o tom web The Hill. Floridské zákony odebírají trestancům volební právo, pokud nemají zaplacené všechny dluhy vůči státu. Ty často přesahují i tisíc dolarů (přes 23 tisíc korun).

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Bloomberg na předvolebním mítinku v Houstonu

Michael Bloomberg | Zdroj: Reuters

Bývalý starosta New Yorku Bloomberg se neúspěšně ucházel o demokratickou nominaci do listopadových voleb prezidenta Spojených států. Teď podporuje kandidaturu viceprezidenta z let 2008-2016 Joea Bidena.

Bloomberg na podporu jeho kampaně proti prezidentu Donaldu Trumpovi pouze na Floridě věnoval nejméně 100 milionů dolarů, což je v přepočtu přes 2,3 miliardy korun.

Florida je tradičně jedním z rozhodujících států v amerických volbách. Před čtyřmi lety tam Trump svou rivalku Hillary Clintonovou porazil rozdílem 113 tisíc hlasů, což představovalo o něco víc než jedno procento ze všech hlasů odevzdaných na Floridě.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme