Náměstek může mluvit o údajných polských ministrech-agentech

Polský ministr obrany Radoslaw Sikorski zbavil svého náměstka mlčenlivosti. Antoni Macierewicz teď může prozradit, jaké má důkazy pro svá tvrzení, že někteří bývalí ministři zahraničí byli v minulosti sovětskými agenty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák

Byli skutečně někteří polští ministři zahraničí agenty Moskvy? Odpověď na tuto otázku už nezajímá jen polskou veřejnost. Prohlášení náměstka ministra obrany Antoniho Macierewicze vyvolalo rozruch v Pobaltí, Rusku i v Severoatlantické alianci.

Ministři, kteří měli přístup k tajemstvím NATO a zároveň spolupracovali s Moskvou, to by byla silná káva i pro otrlé západní politiky. Co je na tom pravdy, to se můžeme dozvědět už v nejbližších dnech.

"Macierewicz byl zbaven mlčenlivosti v oblasti poznatků, které získal jako náměstek ministra obrany a které se týkají údajné spolupráce některých ministrů zahraničí s cizími výzvědnými službami," prohlásil mluvčí ministerstva obrany Piotr Paszkowski.

Zároveň ale dodal: "Rozhodnutí, s kým se náměstek Macierewicz podělí o tyto informace a v jakém rozsahu, záleží jen na něm." Je tedy možné, že se mlhu kolem ministrů-agentů nepodaří úplně rozptýlit.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme