Německou veřejnost zaskočil rozchod bývalého prezidentského páru

Rok po vynucené demisi potkala bývalého spolkového prezidenta Christiana Wulffa další rána. Jeho manželství se po pěti letech rozpadlo. Prezidentský pár Wulffových byl v Německu pod drobnohledem médií i veřejnosti. Byli považováni za ideální pár. Dnešní oznámení o rozvodu tak vyvolalo značnou pozornost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Christian Wulff s manželkou se loučí s prezidentským úřadem | Foto: Clemens Bilan | Zdroj: ČTK

Manželský pár Wulffových značně vybočoval z klasické škatulky německých politiků a prvních dam. Do zámku Bellevue přinesli svěžest, eleganci, šarm. Němečtí politici si obvykle neužívají světla kamer a neobjevují se v módních časopisech.

Christian Wulff loni v únoru rezignoval kvůli podezření, že ještě jako dolnosaský premiér díky přátelství s jedním z podnikatelů získal výhodnou půjčku na dům. Do křížku s německými médii se dostal poté, co se snažil zabránit zveřejnění těchto informací v bulvárním Bildu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozvodu bývalého prezidentského páru mluvila ve Stalo se dnes zpravodajka Klára Stejskalová

Veřejnost je teď v Německu přesvědčena, že Wulff nebyl správným mužem na správném místě. Ovšem zatímco dnes vyhublého a strhaného exprezidenta do určité míry litují, odvracejí přízeň od jeho manželky Bettiny, která společenský pád svého muže neustála.

Mnohé rozladila svou knihou Z druhé strany protokolu, která vyšla v létě. Bývalá první dáma, kterou mnozí obdivovali pro to, jak se s touto rolí vyrovnala, se v ní vyznává z toho, že jí to bylo na obtíž. V několika pasážích navíc prozradila na svého manžela věci, které měly zůstat utajeny.

Igor Maňour, Klára Stejskalová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme