Neštěstí v Indii stála desítky životů a zraněných

Indickou metropolí Dillí otřásly krátce za sebou tři výbuchy. Úřady zatím mluví o pětapadesáti mrtvých. Zraněno bylo na 150 lidí, z toho údajně mnoho žen a dětí a také několik cizinců. K atentátům se zatím nikdo nepřihlásil. Indický premiér ale celou akci označil za koordinovaný teroristický čin. Mezi oběťmi podle dosavadních informací nejsou žádní Češi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena zraněná po výbuchu v Dillí

Žena zraněná po výbuchu v Dillí | Foto: AFP

Nálože explodovaly v rozmezí několika minut na třech tržištích ve městě. První výbuch byl blízko hlavního dillíského nádraží, kde způsobil požár dvou obchodů. Tato oblast je plná malých hotelů, navštěvovaných především cizinci. Druhá exploze ochromila hlavní tržnici Sarodžini, kde lidé nakupovali před velkým hinduistickým svátkem. Ke třetímu výbuchu došlo v průmyslové části Govindpuri na jihu města.

Na místa výbuchů se sjely sanitky, hasiči, policisté a odborníci na odminování. Indický ministr vnitra Šivradž Pátil nechal všechna tržiště ve městě uzavřít a premiér Manmóhan Singh akci označil za koordinovaný teroristický čin, vyzval však obyvatele ke klidu.

Mezi identifikovanými oběťmi výbuchů není žádný český občan a pravděpodobnost, že je mezi zbylými, je velmi malá. Sdělilo to české ministerstvo zahraničí. "V tuto chvíli nemáme hlášeny žádné české oběti v Dillí, také všichni zaměstnanci zastupitelského úřadu v Dillí jsou v pořádku stejně jako jejich rodinní příslušníci," uvedl mluvčí ministerstva Vít Kolář.

K dalšímu neštěstí v Indii došlo v sobotu ráno ve státě Ándhrapradéš, který se potýká se záplavami. Tam zahynulo přinejmenším sto lidí, když vykolejil osobní vlak poté, co voda strhla most přes řeku. Na místě neštěstí stále pracují záchranné čety, které měly problém dostat se na místo, protože přívalové deště zničily mnoho silnic. V jižní Indii vydatně prší už více než týden. Při záplavách zatím zahynulo na 90 lidí.

Vilém Janouš, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme