Oscara za nejlepší film získal snímek Million Dollar Baby

V napínavý tříhodinový souboji dvou velkých osobnostní Hollywoodu se v noci na dnešek změnilo 77. vyhlašování cen Americké filmové akademie. V mnoha kategoriích proti sobě stál Martin Scorsese s filmem Letec a Clint Eastwood, režisér, producent a herec v hlavní roli ve snímku Million Dollar Baby. Letec si připsal více Oscarů, ale přesto na podiu Kodak Theatre Martin Scorsese nepřevzal jedinou sošku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Clint Eastwood

Clint Eastwood | Zdroj: ČTK

Nejcennější trofeje, tedy Oscara za nejlepší film a cenu pro nejlepšího režiséra, získal Clint Eastwood. Hillary Swank, která si v jeho filmu zahrála hlavní roli boxerky, získala Oscara pro herečku v hlavní roli.

Letec sice získal nejvíc Oscarů - pět - ale nedočkal se opět Leonardo di Caprio. V kategorii nejlepšího herce v hlavní roli bylo totiž podle očekávání jméno Jamieho Foxxe, který hrál Raye Charlese. Nejlepším animovaným filmem jsou Úžasňákovi, do Španělska letí Oscar za cizojazyčný film Hlas moře. Svého Oscara také obecenstvu ukázal Horst Burbulla za teleskopické jeřáby vyráběné v Plzni.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme