Polský prezident upozornil na evropské referendum

Referendum o vstupu do Evropské unie považuje polský prezident Aleksander Kwasniewski za nejzávažnější událost začínajícího roku. Uvedl to ve svém novoročním projevu k občanům, který přednesl ještě na Silvestra. Aleksander Kwasniewski označil za společný úspěch všech Poláků ukončení jednání s Unií o podmínkách vstupu do ní. Poděkoval přitom katolické církvi za stálou podporu snah Polska o členství v Evospské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský prezident Alexander Kwašniewski | Foto: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Připomněl občanům, že v nadcházejícím referendu budou rozhodovat nejen o budoucnosti své, ale i příštích generací. Nemůžeme si dovolit propást tuto možnost, uvedl prezident. V projevu se v souvislosti s Evropskou unií obrátil k mladým lidem. "Unie pro vás znamená šanci, vy otevřete knihu společné Evropy a především vy v ní budete psát další kapitoly. Budete to vy, kdo zajistí Polsku a také sobě samým důstojné místo v současném světě," uvedl v novoročním poselství prezident Kwasniewski.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme