Rakušané budou vybírat za transfer vozidel

Rakouské dálnice dnes poprvé čelily náporu automobilistů odjíždějících na prázdniny a dovolené. Několikakilometrové kolony vozidel na Tauernské dálnici a dálničním úseku Mnichov-Salcburk připomněly Rakušanům, že jejich vozovky touto dobou brázdí turisté ze šesti spolkových zemí Německa, ze Slovenska a České republiky, kde právě skončil školní rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od prvního července bude proto Rakousko vybírat od českých autodopravců poplatek za průjezd. Jak informuje zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu v Rakousku Marie Woodhamsová, transfer českého autobusu Rakouskem bude v průměru o 7 000 korun dražší, protože se bude vybírat daň z obratu. Má to být ochrana proti častým průjezdům příliš velkého množství vozidel, které škodí životnímu prostředí a často v Rakousku ani netankují pohonné hmoty.

Podle mluvčího sdružení autodopravců Česmad Bohemia Martina Felixe nemusí zavedení poplatků znamenat zdražení zájezdů českých cestovních kanceláří. Zástupci sdružení už vyzvali ministra dopravy a spojů Jaromíra Schlinga, aby projednal možnost odvetného opatření. Tomu ale brání asociační dohoda, zamezující Česku zhoršovat podnikatelské podmínky zemím Evropské unie.

Milan Kopp, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme