Riceová je krok od funkce ministryně zahraničí USA

Poradkyně prezidenta Bushe Condoleezza Riceová prošla tvrdou zkouškou při mnohahodinovém slyšení v zahraničním výboru amerického Senátu a ve čtvrtek se stane ministryní zahraničí. Podle očekávání jí zákonodárci podpořili, ale ne tak jednoznačně, jako před čtyřmi lety ministra zahraničí Colina Powella.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleezza Riceová | Zdroj: ČTK

Když Condoleezza Riceová z Kongresu odcházela, na novináře se spokojeně usmívala. Přestála totiž tvrdou kritiku zejména ze strany kalifornské demokratky Barbary Boxerové, která opět zpochybnila důvody, se kterými šla Bushova administrativa do Iráku.

Také další senátoři dali najevo znepokojení nad tím, že americké vláda nemá v Iráku pořádný plán. Nakonec ale hlasovala pro Riceovou v zahraničním výboru Senátu většina demokratů , proti se postavil kromě Barbary Boxerové jen John Kerry.

Hlasování v plénu Senátu se očekává ve čtvrtek. Potvrzení Riceové se zdá být jisté, protože Bushovi republikáni mají v této kongresové komoře většinu. Populární Colin Powell se už se zaměstnanci ministerstva zahraničí rozloučil.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme