Rozloučení s oběťmi letecké katastrofy nad Bodamským jezerem

Více než dva tisíce lidí se v baškortské Ufě rozloučily s oběťmi nedávného leteckého neštěstí. Ke katastrofě došlo v jižním Německu, v okolí Bodamského jezera. Zahynulo při ní 71 lidí, z toho 60 obyvatel Baškortostánu. Ostatky těl 30 dětí, z nichž nejstaršímu bylo 16 a nejmladšímu 12 let, byly v sobotu ráno do Ufy letecky dopraveny z Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mdlitba za oběti letecké katastrofy | Foto: ČTK/AP

Švýcarsko už včera ústy svého ministra dopravy přiznalo, že vinu na tragédii nesou švýcarští letečtí dispečeři, kteří kontrolují i letecký provoz nad částí jižního Německa. Ministr také oznámil, že Švýcarsko je připraveno nabídnout pozůstalým obětí odškodnění.

Švýcarský letový dispečer v sobotu přiznal svou vinu při srážce letadel. Zdrcený dispečer, který měl v době neštěstí službu, přiznal, že k neštěstí přispěly chyby v kontrole letištního provozu. Katastrofa podle jeho sdělení dokazuje, že se v síti lidí, počítačů, kontrolního a komunikačního vybavení a zařízení objevily chyby. Mluvčí švýcarského kontrolního střediska Skyguide potvrdil věrohodnost dispečerova prohlášení, jeho jméno však neprozradil.

Milan Kopp, Radka Průšová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme