Rusko se dnes zahálí do smutku, počet obětí důlního neštěstí vzrostl na 107

První jarní den je v Rusku současně i Dnem smutku. Vyhlásil ho Vladimir Putin k uctění památky obětí hned několika tragédií. Při pondělním výbuchu metanu v šachtě Uljanovskaja zahynulo 107 lidí. Jde o největší neštěstí v novodobé historii ruského hornictví. Včera pak uhořelo 60 obyvatel domova důchodců v Krasnodarském kraji a desítka lidí zahynula při víkendové havárii letadla v Samaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unavení záchranáři po návratu z dolu Uljanovskaja | Zdroj: ČTK

Počet potvrzených obětí pondělního důlního neštěstí v sibiřské šachtě Uljanovskaja stoupl na 107. Zbývající tři pohřešovaní havíři jsou s nejvyšší pravděpodobností také mrtví. Z dolu v Kemerovské oblasti záchranáři po mohutné explozi metanu evakuovali třiadevadesát živých horníků.

Mezi oběťmi je i jeden britský občan, který byl v okamžiku výbuchu pod zemí na prohlídce. Právě v den tragédie měl být v dole paradoxně spuštěn nový britský bezpečnostní systém. Už předtím patřila šachta k nejmoderněji vybaveným v zemi.

Marie Matúšů, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme