Ruskou Tverskou oblast sužuje žloutenka

V Tverské oblasti severozápadně od ruské metropole Moskvy se i nadále šíří žloutenka typu A. Nemocných už je okolo čtyř set a jejich počet se den ode dne zvyšuje. V oblasti pomáhají studenti medicíny. Lékaři ve městě Ržev už brzy dostanou několik stovek očkovacích vakcín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacient u lékaře

Pacient u lékaře | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Stále se přesně neví, co je příčinou epidemie, ale s největší pravděpodobností jsou na vině nealkoholické nápoje místní firmy Rževpivo. Vyšetřovatelé ale také nevyloučili možnost útoku teroristů nebo konkurence. Virus žloutenky objevili hygienici v kvasu a limonádě.

Teď se zjišťuje, kam všude byla produkce firmy, která byla mezitím uzavřena, rozvezena. V nemocnicích ve městě Ržev je podle posledních údajů na 280 pacientů. Dalších 10 už ale zaznamenali lékaři v sousední Smolenské oblasti.

Město už několik dnů obcházejí studenti medicíny a vyptávají se občanů, jestli nemají v rodině nemocnou osobu, aby se předešlo dalšímu šíření choroby. Všude se vylepují letáky, jak rozpoznat symptomy žloutenky typu A. Do města už míří také asi 600 očkovacích vakcín.

Petr Vavrouška, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme