Sarkozy vzkázal Redingové, aby přijala Romy ve své zemi

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy by byl šťasten, kdyby některé Romy mohlo přijmout také Lucembursko. Těmito slovy reagoval na kritiku francouzského postupu vůči Romům z úst evropské komisařky pro lidská práv Viviane Redingové. Ta pochází právě z Lucemburska.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Nicolas Sarkozy se takto vyjádřil v Elysejském paláci na setkání se senátory vládního Svazu pro lidové hnutí. Potvrdil to jeden ze účastníků schůzky, senátor Michel Marne Huel.

Připomněl, že evropská komisařka Vivian Redingová žije v Lucembursku, které je blízko Francie. „Byli bychom velmi rádi, kdyby Lucembursko také mohlo ubytovat některé Romy,“ řekl senátor doslova.

Redingová vzbudila u francouzské vlády nevoli svými výroky o ostudě a srovnáním repatriací Romů se situací za druhé světové války. To francouzské vládní politiky nesmírně pobouřilo.

Jan Pokorný, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme