Sesuvy půdy v Rakousku a severní Itálii

Sesuvy půdy a silné deště zasáhly severní Itálii. V provincii Udine u hranice s Rakouskem přišli o život dva lidé a záchranáři museli kvůli rozvodněné říčce evakuovat 300 obyvatel vesnice Dogna. Bouře a kroupy řádily i v Rakousku. Zejména v severní a jižní části země způsobily značné škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silnice stržená bouří | Zdroj: ČTK

Už dva dny trápí některé oblasti rozmary počasí, jež mají na svědomí značné materiální škody. Začalo to v Burgenlandu, kde okolí blízko Murau získalo rázem zimní tvář, když dvaceticentimetrová vrstva krup pokryla pole a silnice. V poharničí podél Moravy poškodily vichřice střechy domů. Z jednoho dokonce strhly komín. Blízko Tulnu zdemolovaly ulomené větve stromů jedoucí auto. Řidič vyvázl zdrabvý, jeho spolujezdkyně byla však těžce zraněna. Ve spolkové zemi Korutany pomáhali hasiči na 250 místech, dva domy museli evakuovat. Kvůli zapalveným vozovkám zůstávají momentálně některé horské oblasti odříznuty od světa.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme