Smrt princezny Diany stále pod policejním drobnohledem

Britští policejní vyšetřovatelé pokračují ve vyšetřování místa automobilové nehody v pařížském silničním tunelu Pont d´Alma kde 31.srpna 1997 zahynula princezna Diana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížský tunel

Pařížský tunel | Foto: Jan Rosenauer

Britští policisté v pařížském silničním tunelu Pond d´Alma použili nové laserové technologie která v době nehody nebyla k dispozici. Byli tam posláni na žádost vyšetřujícího soudce, který má učinit nezávislé rozhodnutí o příčině nehody, při níž přišla o život princezna Diana spolu s přítelem Dodim al Fayedem a řidičem Henri Paulem.

Nezávislé britské soudní vyšetřování začalo vloni v odpověď na pokračující dohady, že nehoda byla výsledkem spiknutí. Tuto teorii zastává otec Dodiho, egyptský podnikatel a majitel londýnského obchodního domu Harrods Mohamed al Fayed, který požádal o veřejné vyšetřování a poukazuje na to, že Diana byla přesvědčena o existenci spiknutí, v jehož rámci měly být úmyslně poškozeny brzdy jejího vozu tak aby k nehodě došlo.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme