Španělé nespokojeni s chováním úřadů po havárii tankeru Prestige

Asi 150.000 lidí na severozápadě Španělska demonstrovalo proti chování vlády po havárii tankeru Prestige. Demonstranti se shromáždili v přístavním městě Vigo a žádali odstoupení regionální vlády i centrální vlády v Madridu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaný tanker | Foto: Česká televize

Demonstrovali také za přijetí nových zákonů, které by zabránily opakování ekologické katastrofy. Místopředseda španělské vlády Mariano Rajoy Brey informoval, že se velké ropné skvrny rozdělily na menší a to ztěžuje práci lodí nasazených proti znečištění. Dále potvrdil, že ropa pohybující se pod hladinou je již v bezprostřední blízkosti pobřeží.

Francie se připravuje na ohrožení svého atlantského pobřeží. Francouzská ministryně životního prostředí Roselyne Bachelotová v parlamentu prohlásila, že vítr sice největší ropné skvrny drží daleko od Francie, ale velké obavy vyvolává ropa, která se pohybuje právě pod hladinou. Kromě toho z tankeru denně vytéká 125 tun ropy.

Milan Kopp, Daniela Hornová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme