Stav ohrožení podél hranice s Mexikem

Guvernér amerického státu Nové Mexiko vyhlásil ve čtyřech okresech podél hranice s Mexikem stav ohrožení, a to kvůli extrémní kriminalitě. Tato část Spojených států nese největší zátěž z pašování drog a ilegálních imigrantů z Latinské Ameriky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americko-mexická hranice | Foto: Miroslav Konvalina

Nové Mexiko leží na nárazníkové zóně mezi Spojenými státy a rozvojovým světem Latinské Ameriky. Populární guvernér tohoto amerického státu Bill Richardson se rozhodl jednat.

Protože už nadále nehodlá přehlížet, jak je tato pohraniční oblast zpustošena zločinností od pašování lidí, přes obchod s drogami, únosy a vraždami až po škody na majetku amerických farmářů. Zločinci už získali takovou převahu a jsou tak dobře organizovaní, že to ohrožuje životy a majetky obyvatel Nového Mexika.

Americká federální vláda ani vláda Mexika zatím nevěnují problému dostatečnou pozornost a Richardson se domnívá, že se situace vymkla kontrole.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme