Stávka v newyorské veřejné dopravě končí

Odboroví vůdci zastupující zaměstnance newyorské veřejné dopravy souhlasili s tím, že se řidiči městských autobusů a metra mohou vrátit do práce. Jednání o splnění požadavků odborů ale pokračují. Samotné zahájení provozu je ještě podmíněno několika kroky, a tak zatím není jasné, kdy začne hromadná doprava, na níž jsou v New Yorku závislí čtyři občané z pěti, opět jezdit podle pravidelného jízdního řádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřená stanice metra | Zdroj: ČTK

Odboroví vůdci přiznávají, že si pro svůj nátlak vybrali záměrně předvánoční nákupní sezónu. Stávku bylo ale daleko jednodušší zahájit, než ji po třech dnech ukončit.

Časový plán na obnovení provozu newyorského metra a autobusů zatím nebyl stanoven. Sedm miliónů Američanů si tedy bude ještě dnes muset poradit jinak.

Odboráři nadále žádají, aby jim státní smírčí komise zajistila, že dostanou od zaměstnavatelů podmínky nové kolektivní smlouvy písemně. Hlavním sporným bodem je penzijní plán odborů, řeší se také mzdy a zdravotní péče pro zaměstnance. Zaměstnavatelé upustili od zvýšení věku pro odchod řidičů do důchodu z 55 na 62 let.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme