Portugalsko 0:0 Česko

Trump ve válce. Steve Bannon natočil předvolební film, který má pomoci prezidentovi a republikánům

Prezidentské volby jsme vyhráli sázkou na strach a hněv, řekl Steve Bannon agentuře Bloomberg. Na stejnou taktiku sází teď ve filmu Trump ve válce (Trump @ War). Představí ho necelé dva měsíce před kongresovými volbami, které snímek popisuje jako referendum o Donaldu Trumpovi.

Od stálého zpravodaje Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Pokud se Bannon při obhlížení trosek své kariéry zamyslí, bude si muset přiznat, že si za všechno může jen a jen sám. Zničil se rozhodnutím mluvit a moc u toho nepřemýšlet."

Ve volbách budou republikáni chránit pro prezidentovu vládu klíčovou většinu v Senátu a Sněmovně reprezentantů. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Volby 2018 jsou referendem o tom, jestli řádně zvolený prezident smí dělat svou práci.“

„Pokud Demokratická strana volby vyhraje, půjde po Trumpovi a spustí impeachment.“

Právě to říkají v ukázce z dokumentu, kterou Bannon poskytl webu Axios.com, vkusně oblečení, kultivovaně vyhlížející neoznačení mluvčí, kteří bijí na poplach a hájí politiku amerického prezidenta.

Média, která často hodnotí prezidenta Trumpa opačně, reprezentuje v ukázce z filmu televize CNN a její moderátor Dom Lemon. Za zvuku dramatické hudby moralizuje o příznivcích Donalda Trumpa, načež následuje prostřih a záběr prezidentových fanoušků coby obětí napadení či muže v Trumpově tričku s krvácejícím obličejem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž Jana Kaliby.

Vzápětí se objevuje fotografie čelných demokratických politiků. A v dalších záběrech dokument zobrazuje agresi organizace Antifa coby Trumpovy opozice.

Je to rukopis, ke kterému se Steve Bannon hlásí i po svém odchodu z Bílého domu.

„Jsem populista a nacionalista. Když se někteří uvnitř Bílého domu snažili jít proti této politice, neměl jsem problém s tím bojovat. Nechci se do Bílého domu vrátit. Nenáviděl jsem to tam každou sekundu, ale volby jsme vyhráli díky tomu, že dělníci a nižší střední třída věřili, že tahle země upadá a byli připraveni jít za vůdcem, který této zemi vrátí její bývalou slávu,“ prohlásil během léta v talkshow televize CNBC.

Ubožáci

V minulých dnech - kvůli odporu dalších hostů včetně herce Jima Carreyho - zrušili jeho pozvání na festival, jenž pořádá časopis New Yorker.

Bannon ale svou chvíli slávy chystá na tuto neděli, kdy chce dokument Trump ve válce představit na konferenci nazvané Ubožáci.

Symbolicky přesně dva roky poté, co tento termín použila demokratická kandidátka Hillary Clintonová pro polovinu Trumpových příznivců. Jak sama později přiznala ve své knize, prohrála si tím volby.

Nyní chce Bannon svým dokumentem pomoci republikánům před podzimními volbami, ve kterých budou hájit - pro prezidentovu vládu klíčovou - většinu jak v Senátu, tak ve Sněmovně reprezentantů.

Bannon? And me? On the same program?

Could never happen.

23:55 – 03. 09. 2018

6181 63696

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme