Turecko chce vědět, zda má naději na vstup do EU

Turecko chce slyšet jasnou odpověď na otázku, zda má naději na vstup do Evropské unie. Právě téma vstupu osmdesátimilionové muslimské země do evropského klubu by mělo dnes dominovat jednání německého prezidenta Wulffa s čelnými tureckými politiky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rušných ulicích Istanbulu

V rušných ulicích Istanbulu | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

V Ankaře panuje rozladění z postoje německých politiků, kteří dávají hlasitě najevo, že si členství Turecka v Evropské unii nepřejí.

Turecko zahájilo vstupní rozhovory před pěti lety, jednání zatím ale příliš nepokročilo. Obyvatelé Evropské unie se vstupu muslimské země do evropského klubu obávají.Právě Němci, kteří mají zkušenosti s třímilionovou tureckou menšinou, patří k největším odpůrcům.

Téma integrace muslimů do německé společnosti patří v Německu už několik týdnů k nejdiskutovanějším. Zapojil se do ní i turecký prezident Gül, který vyzval krajany, aby se učili jazyku své druhé vlasti.

Klára Stejskalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme