Úpatkářský fotbalový skandál skončil v Německu rozsudky

Německo dnes většinou žije v fotbalovém duchu. Rozebírala se včerejší baráž Turecka a Švýcarska o MS, chování tureckých fanoušků a také nečekaně přísný rozsudek v úplatkářském skandálu rozhodčích německé fotbalové ligy. Po deseti měsících byli dnes odsouzeni hlavní aktéři, šéf chorvatské bandy a dva sudí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Radio Praha

Něco podobného nikdo nečekal. Bývalý sudí Robert Hoyzer byl odsouzen nepodmíněně ke 2 a půl roku; státní zastupitelství přitom žádalo jen dvouletou podmínku. "Je to špatný signál pro další pachatele, aby se nepřiznávali a čekali na co se přijde," říká advokát 26letého Hoyzera.

Ten podal rozsáhlé doznání, na jehož základě byl dnes překvapivě jen s podmínkou odsouzen jeho bývalý kolega Marks, hlavní organizátor Sapina pak nepodmíněně k necelým třem letům.

Sám Hoyzer se snažil vydávat za oběť chorvatského gangu, který sázel na outsidery fotbalových utkání, jež pak uplacení rozhodčí zmanipulovali. Hoyzer se přiznal ke 4 podvodům, za což získal v přepočtu přes 2 miliony korun.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme