V Íránu výzvy k národní jednotě

Íránské sdělovací prostředky dnes rozsáhle informují o včerejší výzvě bývalého íránského prezidenta Alího Hášímího Rafsanžáního k národní jednotě. Podle bývalého prezidenta, který předsedá vlivné Radě pro řešení ústavních sporů, je Írán ohrožen americkou vojenskou přítomností v regionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka  Íránu

vlajka Íránu

Rafsandžání zároveň uvedl, že americká a britská přítomnost v regionu je bezprecedentní. Deníky i rozhlas a televize citují Rafsandžáního, že hrozby na adresu Íránu se objevují každý den. Odvolal se přitom na prohlášení nejmenového poradce amerického prezidenta George Bushe, že vládnoucí vrstva v Íránu musí být změněna a že íránské politické vedení je pro Spojené státy nepřijatelné. Bývalý íránský prezident zároveň řekl, že ohrožení země je podobné jako po islámské revoluci v roce 1979. Podle Rafsandžáního je nutná národní jednota a její porušení by mělo být považováno za zradu. Pode pozorovatelů jde o jednu z nejsilnějších íránských reakcí na situaci v oblasti a na stupňující se spory mezi stoupenci reformního prezidenta Chatámího a konzervativními kruhy v zemi.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme