V Německu začal soud s únosci Michalky z Trmic. Hrozí jim pět let vězení

V německém Koblenci dnes začal soud s únosci novorozené Michaely z Trmic. Za únos jim hrozí pětileté vězení. Stíhaní jsou ale i za další trestné činy, krádež dvou aut a padělání dokumentů. Definitivní trest by se tak mohl vyšplhat na deset let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uwe R. a jeho partnerka Melanie B. u soudu | Zdroj: ČTK

Dítě loni v létě ukradl německý pár před očima matky přímo z kočárku. Po rozsáhlém mezinárodním policejním pátrání se podařilo holčičku najít v německém Neuwiedu v Porýní-Falci.

Motivy činu jsou nadále nejasné. Sedmačtyřicetiletá Melanie B. vzala veškerou vinu na sebe, i když jí s únosem malé Michaely pomáhal partner.

Její výpověď přinesl týdeník Spiegel. Melanie tvrdí, že neměla odvahu přiznat před rodinou, že potratila a nadále předstírala těhotenství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahájení soudu popsala zpravodajka ČRo v Německu Klára Stejskalová

Svému o čtyři roky staršímu partnerovi po smyšleném porodu v Ústí namluvila, že jim dítě někdo unesl.

Obhájce Uweho R. proto staví na tom, že jeho klient družce slepě věřil a unášené dítě považoval za vlastní, což není trestné.

Partner Melanie byl také první den stání o poznání uvolněnější. Ke slovu se ale před soudem ani jeden z obžalovaných zatím nedostal.

Statní zástupkyně výkladu únoskyně nevěří, má podle ní skrýt pravý stav věcí. V minulosti se objevovaly i spekulace, že mělo jít o výměnný obchod.

Proces bude pokračovat příští týden, rozsudek by měl padnout 28. ledna ledna.

Klára Stejskalová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme