Velvyslanec USA ve Francii kritizuje zveřejnění tajných diplomatických zpráv

Jedním z deníků, který přetiskuje informace zveřejněné portálem Wikileaks je i francouzský Le Monde. Ve svém dnešním vydání zveřejňuje i názor amerického velvyslance ve Francii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Le Monde

Le Monde | Foto: www.lemonde.fr

Charles Rivkin v deníku Le Monde píše, že USA podporují výměnu názorů na citlivé otázky politiky. Ale šíření diplomatických depeší bez ohledu na možné důsledky není podle něj tím správným stylem diskuse.

Upozorňuje, že zveřejnění dokumentů přináší skutečná rizika lidem, kteří často zasvětili svůj život boji za ochranu jiných životů.

Deník Le Monde vysvětluje, proč se rozhodl citlivé materiály tisknout. List je toho názoru, že když budou tak jako tak dokumenty přístupné na portálu WikiLeaks, je novinářskou povinností je zveřejnit a doplnit žurnalistickou analýzou.

Spolu s ostatními čtyřmi novinami Le Monde pečlivě pracuje se surovým textem z Wikileaks a odstraňuje všechny údaje, které by mohly znamenat riziko pro konkrétní osoby.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme