Vídeň se horečně připravuje na tradiční Ples v opeře

Vídeň dnes prožije největší společenskou událost roku - Ples v opeře. Letos bude mít zvláště významného hosta. Do lóže rakouské vlády usedne generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Do rakouské metropole se na známý ples sjede na sedm tisíc hostů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeň, opera. Příprava na tradiční ples ve vídeňské opeře | Zdroj: Reuters

Včera večer proběhla úspěšně generální zkouška celého uměleckého programu. Pro jedinou noc v roce přebudovali hlediště opery v nejkrásnější plesový sál na světě.

Takže dnes večer mohou nablýskané limuzíny přivážet dámy v drahých róbách a gentlemany ve fracích. Ples v opeře bude rakouská televize přenášet do mnoha zemí světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovnice ČRo v Rakousku Marie Woodhamsová v Dopoledním Radiožurnálu

Ples v Opeře se ve Vídni koná již po 56. Odjakživa byl plesem umělců. Zpěváci, hudebníci, tanečníci si původně tento bál vymysleli pro sebe jako zábavu. Postupem času se ale ples změnil spíše ve snobskou záležitost.

Teď se nenásilně snaží vrátit do původních kolejí. Proto letos na plese vystupuje více umělců, než bylo v poslední době zvykem.

Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme