Výbušný balíček byl adresován i německé kancléřce Merkelové

Německá kancléřka Angela Merkelová byla dalším adresátem, kterému byla určená podezřelá pošta. Taky v budově berlínského kancléřství, stejně jako na několika místech řecké metropole Atén, totiž odhalili balíček s výbušninou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: The Council of the European Union

Zásilka byla adresovaná přímo kancléřce. Bezpečnostní experti už dopis, který mohl údajně vyvolat explozi, zneškodnili. Odesílatelem bylo řecké ministerstvo hospodářství.

Kdo za útokem stojí, se zatím neví. Německá média ale upozorňují na nenávist, kterou rozdmýchávají řecké deníky v souvislosti s německo-francouzskými návrhy úsporných opatření. Už včera byl odhalen podezřelý balíček adresovaný francouzskému prezidentovi.

Vlna balíčkového teroru pokračuje druhým dnem v Řecku. Tamní policie dnes odhalila nejméně pět náloží v balíčcích. Jejich adresáty byla velvyslanectví Ruska, Německa, Bulharska a Švýcarska. Pátou podezřelou zásilkou určenou velvyslanectví Chile zajistila policie u budovy parlamentu.

Odesílatel je zatím neznámý, policie ale podezřívá levicové radikály.

Klára Stejskalová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme