Začíná rusko-americký summit

Ve Spojených státech začíná rusko-americký summit. Irák bude jedním z hlavních témat dvoudenních diskusí Vladimíra Putina a George Bushe ve víkendovém prezidentském sídle v Camp Davidu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin v OSN | Zdroj: ČTK

Jak připomíná severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, po intenzivních jednáních Vladimíra Putina v OSN a jeho vystoupení před Valným shromážděním se očekává nakolik se podaří sblížit postoje obou lídrů k Iráku.

Smrt představitelky irácké vlády a nařízení generálního tajemníka OSN Kofiho Annana stáhnout část zaměstnanců z Iráku, situaci Američanů v Iráku jen zkomplikovaly. Američané už tuší, že do Iráku hned tak nedostanou z ciziny žádné významné finanční prostředky ani vojenské posily.

Také prezident Putin dosud nenaznačil, že by o vyslání vojáků do Iráku uvažoval, přesto summit začíná v atmosféře, která není v otázkách Iráku tak kritická, jako dříve.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme