Clintonová

Clintonová v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

Zeman pro Blesk: o ministrech analfabetech, netupých Američanech a příteli Forejtovi

Prezident Miloš Zeman označil za ekonomické analfabety ministry, kteří po úterním oznámení, že loňský rozpočet skončil s přebytkem 61,8 miliardy korun, už začali plánovat, jak s penězi naloží. Hlava státu to v neděli sdělila v rozhovoru pro Blesk.cz. Dále hovořil o Trumpově pozvání do Bílého domu a o situaci kolem bývalého šéfa protokolu Pražského hradu Jindřicha Forejta.

| ČTK |Zprávy ze světa

Steinová se odvolala proti milionové kauci. Trvá na přepočítání hlasů ve třech amerických státech

Neúspěšná kandidátka americké Strany zelených Jill Steinová nevzdává snahu o přepočet hlasů z nedávných prezidentských voleb ve státě Pensylvánie ani poté, co jí tamní soud nařídil složení kauce milion dolarů. Steinová se hodlá odvolat k federálnímu soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Pokud by u soudu neuspěla a v Pensylvánii se přepočítávat hlasy nebudou, definitivně se tak potvrdí, že americkým prezidentem bude Donald Trump.

| ČTK |Zprávy ze světa

CNN podezírá svou bývalou komentátorku, že tajně podporovala kampaň Clintonové

Americká zpravodajská televize CNN vyjádřila krajní znepokojení nad chováním své bývalé komentátorky Donny Brazileové, která prý nejméně dvakrát předem informovala volební štáb Hillary Clintonové o možných otázkách, jež padnou v předvolebních debatách. CNN oznámila, že před dvěma týdny přijala výpověď novinářky, která je zároveň prozatímní šéfkou Demokratického národního výboru (DNC), nejvyššího stranického orgánu demokratů.

|Lenka Kabrhelová, Ondřej Patrovský |Zprávy ze světa

'Zdraví je novým problémem voleb,' naráží Trump na Clintonovou. Zveřejní své lékařské záznamy

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump slíbil, že zveřejní podrobnosti o svém zdravotním stavu. Rozhodnutí učinil poté, co se ukázalo, že jeho soupeřka Hillary Clintonová má zápal plic a v neděli odjela kvůli zdravotní indispozici dříve z pietního akltu k 11. září. Podle Trumpa se zdravotní stav stal novým "problémem" v prezidentské volbě.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Trump postrádá zkušenosti i rozumný úsudek, řekla v rozhovoru pro ČRo poradkyně Clintonové

Spojené státy procházejí momentem zúčtování, varuje demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová. Jejím nominačním projevem ve Filadelfii naostro začala předvolební kampaň. Donald Trump útočí na svou konkurentku kvůli její údajné nedůvěryhodnosti. Demokraté zase označují Trumpa za hrozbu pro celou zemi a svět. V rozhovoru pro Český rozhlas odpovídala na otázky o současné situaci poradkyně Clintonové pro zahraniční politiku Julianne Smithová.

|Lenka Kabrhelová, mkp |Zprávy ze světa

Trump říká příšerné věci, Clintonová je báječná, říká v exkluzivním rozhovoru Albrightová

Hillary Clintonová ve Filadelfii nastíní svoji vizi prezidentského úřadu. Jako první žena v dějinách Spojených států dnes oficiálně přijme nominaci Demokratické strany do boje o Bílý dům. Mezi těmi, kdo jí v cestě k prezidentskému křeslu pomáhají, je Madeleine Albrightová. Diplomatka s československými kořeny byla první ženou, která stanula v čele amerického ministerstva zahraničí. V rozhovoru pro Český rozhlas odpověděla i na otázku, jak nominaci Hillary Clintonové vnímá.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Před začátkem nominačního sjezdu amerických demokratů odstoupila jejich předsedkyně

Americká Demokratická strana začíná svůj nominační sjezd. Na něm - týden po konkurenčních republikánech - delegáti oficiálně vyšlou do boje o Bílý dům Hillary Clintonovou. Čtyřdenní sjezd ale zastiňuje skandál. Vyšlo najevo, že vedení strany se snažilo v boji o kandidaturu znevýhodňovat konkurenta bývalé ministryně zahraničí, senátora Bernieho Sanderse.