hrozba

| ČTK |Zprávy ze světa

Německo čelilo o víkendu dvěma hrozbám. Oznámen byl i útok na noční klub v Offenburgu

Německá policie v souvislosti s hrozbou útoku na noční klub v Offenburgu na jihozápadě země zadržela dvacetiletého podezřelého. Oznámil to v neděli policejní mluvčí. Úřady kvůli této hrozbě v noci na neděli spustily v Offenburgu rozsáhlou bezpečnostní akci. Již v sobotu ráno přitom německá policie nechala na celý den uzavřít obchodní středisko v západoněmeckém Essenu kvůli varování od zpravodajských složek před bezprostřední bezpečnostní hrozbou.

| ČTK |Zprávy ze světa

V souvislosti s uzavřením obchodního centra v Essenu vyslýchá policie dva muže

Policie v sobotu rozhodla na celý den uzavřít obchodní středisko v západoněmeckém Essenu kvůli věrohodnému varování od zpravodajských složek před bezprostřední bezpečnostní hrozbou. Policie předpokládá, že svým opatřením zabránila teroristickému útoku v jednom z největších obchodních center v Německu. Podle informací agentury DPA z bezpečnostních kruhů má případ islamistické pozadí. Policie v souvislosti s výstrahou vyslýchala dva muže a prohledala jejich byty.

| ČTK |Zprávy z domova

Policie dopadla v Hondurasu muže, který hrozil RegioJetu bombou a vydíral Jančuru

Policisté vypátrali v Hondurasu muže, který údajně zorganizoval loňské opakované šíření poplašné zprávy o bombě uložené v dopravních prostředcích firmy RegioJet. Ve středu byl dopraven do Česka a policie ho předala do vězení za jeho dřívější skutky. V souvislosti s RegioJetem hrozí muži i jeho komplici až osmileté odnětí svobody, a to i za pokus o vydírání.

| ČTK |Zprávy ze světa

Školy v Los Angeles se opět otevřou. Hrozba nebyla důvěryhodná, oznámila FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) došel k závěru, že hrozba, kvůli níž zůstala v úterý zavřená tisícovka škol v oblasti Los Angeles, nebyla důvěryhodná. Informoval o tom dnes starosta města. Úřady kvůli hrozbě prohledaly na 1500 školních budov a pozemků, nic podezřelého neobjevily. Školy proto dnes budou opět normálně vyučovat.

|Jiří Hošek, Simona Bartošová |Člověk

Obezita je pro Británii stejná hrozba jako terorismus, tvrdí šéfka Zdravotní služby

Ředitelka britské Zdravotní služby Sally Daviesová chce mezi britské národní priority zařadit boj proti obezitě. Ve své letošní expertní zprávě označila obezitu žen za stejnou hrozbu pro Británii, jakou představuje terorismus. Útočí přitom na řadu mýtů, když třeba nastávajícím matkám vzkazuje, že „být těhotná neznamená jíst za dva“.