V Iráku zahájili analýzu DNA ostatků 141 těl objevených v masových hrobech na severu země. Předpokládá se, že v hrobě skončili příslušníci menšinových jezídů, které pronásledoval Islámský stát.
Místo, na kterém jsou pohřbeny oběti takzvaného cikánského tábora v Letech u Písku, zůstává neobjevené. Archeologové provedli v okolí Památníku holokaustu Romů několik sond. Kosterní ostatky nenašli.
V Barmě je víc masových hrobů Rohingů, než se předpokládalo. Tvrdí to agentura AP. Na základě výpovědí, videí a satelitních snímků potvrdila existenci pěti dosud neznámých masových hrobů.
Masové hroby s nejméně 400 těly byly nalezeny poblíž severoiráckého města Havídža, které ještě začátkem října ovládali bojovníci takzvaného Islámského státu.
V násilím zmítané centrální konžské provincii Kasai se našlo dalších 38 pravděpodobných hromadných hrobů. Od propuknutí povstání loni v srpnu počet odhalených pokoutných masových pohřebišť dosáhl 80.
Dosud neznámé oběti totalitních režimů v Česku pomůže identifikovat zcela nový projekt. Nese název „Jména mrtvým" a vznikl za spolupráce Centra pro dokumentaci totalitních režimů a dalších institucí.
Irácké ministerstvo zdravotnictví oznámilo další nález hromadných hrobů poblíž Tikrítu. Na místě je téměř 470 těl. Úřady už letos ohlásily několik podobných nálezů a dosud objevily ostatky asi 160 lidí.
Izraelské úřady vytipovaly osm míst, kde by v případě rozsáhlé katastrofy byly masové hroby. Parcely jsou po celé zemi od severu na jih, aby je bylo možné využít bez ohledu na epicentrum zkázy. Izrael se rozhodl vybrat tato místa předem, protože v případě náhlé potřeby nebude čas pohřbívat lidi jednotlivě.