MERS

MERS v textech na iROZHLASU

V Česku je další podezření na nákazu koronavirem MERS. Přes 30 lidí je v karanténě

| ČTK, Martin Knitl, ČRo, Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

V Česku se objevil druhý případ podezření na nákazu nebezpečným koronavirem MERS. Jde o třiatřicetiletého průvodce cestovní kanceláře Alpina, který ještě včera vyrážel s turisty do Polska na na cyklozájezd. Nyní leží ve speciálním bioboxu na infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček za ČSSD o tom dnes ráno informoval Českou televizi.

| ČTK |Zprávy ze světa

Nová analýza nepotvrdila virus MERS u Jihokorejce na Slovensku

Nová analýza nepotvrdila nákazu koronavirem MERS u Jihokorejce, který byl hospitalizován na Slovensku. ČTK o tom dnes informoval mluvčí slovenského ministerstva zdravotnictví Peter Bubla. K opětnému vyšetření přistoupily slovenské úřady poté, co ze čtveřice vzorků, jejichž rozbor se prováděl o víkendu v pražské laboratoři, byly tři negativní a jeden dosáhl hraničních hodnot.

|Pavlína Nečásková |Zprávy ze světa

Na onemocnění MERS v Jižní Koreji zemřelo nejméně šest lidí, nakažených jsou desítky

Jižní Korea bojuje s epidemií nebezpečného koronaviru MERS. Nemoci už podlehlo šest lidí, dalších 87 nakažených je v péči lékařů. Jihokorejské úřady už přijaly řadu preventivních opatření. Téměř 1900 škol zůstalo zavřených, zhruba 2500 lidí umístily úřady do karantény. Soul také zveřejnil seznam nemocnic, ve kterých se mohli objevit lidé s nákazou. Týká se to 24 zdravotnických zařízení.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

USA registrují dva případy nákazy virem MERS. Zdravotníci se obávají šíření nemoci

Americké úřady potvrdily podezření na možné onemocnění dvou dalších lidí, kteří přišli do styku s pacientem trpícím virem MERS. Zdravotníci z Floridy mají podle lékařů příznaky chřipkového onemocnění. Spojené státy zatím potvrdily celkem dva případy onemocnění nebezpečným koronavirem. Oba pacienti nedávno cestovali do Saúdské Arábie, odkud pochází většina dosavadních nakažených.

|Jan Prokeš, Veronika Sedláčková |Zprávy ze světa

Zdravotní experti budou v Ženevě hledat strategii proti smrtícímu koronaviru MERS

Najít účinnou strategii proti novému koronaviru MERS se pokusí na krizovém mítinku zdravotní experti z celého světa. Saúdská Arábie eviduje dva roky od objevení prvního případu rekordní nárůst počtu nemocných i úmrtí. Blízkovýchodní respirační syndrom, který vede v některých případech k selhání ledvin, už se ale dostal i do východní Asie, Evropy a Spojených států.