osmifinále

| ČTK, Nikola Šrámková |Hokej

Do osmifinále Ligy mistrů postupují Vítkovice, Sparta i Liberec. Plzeň končí

Hokejisté Vítkovic porazili i v odvetném zápase prvního kola play off Ligy mistrů Nitru, tentokrát 5:0, a bezpečně postoupili do osmifinále. Stejně jako Sparta, která nakonec udolala Kärpät Oulu 1:0 v prodloužení. V soutěži končí Plzeň, která remizovala s Luganem 3:3. Liberec sice prohrál 0:2 s Färjestadem, přesto se do osmifinále také probojoval.

Kvitová porazila Wozniackou a je v osmifinále. Šafářová a Strýcová v singlu končí

|Jakub Knoll, Nikola Šrámková |LOH 2016 Rio de Janeiro

Tenistka Petra Kvitová odevzdala na kurtu maximum a postoupila do osmifinále olympijského turnaje v Riu de Janeiru. Bývalou světovou jedničku, Dánku Caroline Wozniackou porazila 6:2, 6:4. V dalším kole se utká buď s Jekatěrinou Makarovovou, nebo Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou. Nedařilo se naopak Barboře Strýcové, která nestačila ve dvou setech na Italku Erraniovou. V singlu nepokračuje ani Lucie Šafářová poté, co ji zastavily zdravotní problémy.

|Jakub Knoll |Fotbal

Islanďané otočili zápas s Anglií a slaví překvapivé čtvrtfinále

Posledními čtvrtfinalisty Eura se stali Islanďané, kteří v Nice překvapivě pokořili Anglii 2:1. Výběr Islandu přitom do zápasu nevstoupil vůbec dobře, když již ve čtvrté minutě poslal z penalty Anglii do vedení kapitán Rooney. Zástupci nejmenší země na mistrovství Evropy ovšem záhy otočili skóre a výsledek 2:1 už nepustili. Ve čtvrtfinále se vítězný Island utká s domácí Francií.

Španělé nestačili v osmifinále na Italy a Euro potřetí v řadě nevyhrají

Fotbalisté Španělska potřetí v řadě fotbalové Euro neovládnou. Rozhodla o tom jejich dnešní osmifinálová prohra s Italy, kteří obhájce vyřadili díky vítězství 2:0. O vítězný gól utkání se postaral ve 33. minutě Giorgio Chiellini, jenž z dorážky překonal bezmocného Davida de Geu. Od 21.00 pak osmifinálový program uzavře duel mezi Anglií a Islandem.

Francouzi otočili zápas s Iry a postoupili do čtvrtfinále Eura

Fotbalisté Francie otočili dnešní osmifinálový zápas proti Irsku a po vítězství 2:1 se radují z postupu mezi osm nejlepších celků mistrovství Evropy. Irsko vedlo od 2. minuty, kdy penaltu proměnil Brady, ve druhé půli ale domácí Francie vývoj zápasu zvrátila. Dnešní program na Euru bude od 18.00 pokračovat zápasem mezi Němci a Slováci. Od 21.00 se pak utká Maďarsko s Belgií.

| dab, Jakub Knoll |Fotbal

Poláci zdolali v penaltách Švýcary, Portugalci vyřadili Chorvatsko. Postoupil i Wales

Na fotbalovém Euru odstartovaly vyřazovací boje. Prvními čtvrtfinalisty se stali Poláci, kteří v penaltovém rozstřelu porazili Švýcarsko. Přibližně o dvě hodiny později Poláky napodobili Velšané, kteří nejtěsnějším rozdílem pokořili Severní Iry. Ve večerním zápase pak čtvrtfinále vybojovali Portugalci, kteří porazili Chorvaty 1:0 po prodloužení.