rychlostní kanoistika

|Jakub Marek, Radek Šamša |Ostatní sporty

Olympijského medailistu Dostála těší, že ho lidé poznávají. Úspěchem v Riu chce inspirovat děti

Přilákat děti k pohybu. I to je v současnosti jeden z nepsaných úkolů úspěšných sportovců. Je si toho vědom i dvojnásobný medailista z olympijských her v Riu Josef Dostál. Přestože měl český kajakář už i lepší sezonu než je ta letošní, lidé si ho teď všímají mnohem víc než před vrcholem v Brazílii. A toho se snaží využít podobně jako další úspěšní olympionici k motivování mladých.

| ČTK |LOH 2016 Rio de Janeiro

Čtyřkajak řeší problém se střevními potížemi háčka, o složení se rozhodne po prvním tréninku

Je výkladní skříní české rychlostní kanoistiky, bude obhajovat bronz z Londýna, ale na olympiádě v Riu má problémy. Čtyřkajak řeší zdravotní potíže háčka Daniela Havla, v pohotovosti je tak náhradník Jakub Špicar. Po Josefu Dostálovi druhý nejrychlejší český kajakář, kterého se kouč reprezentace neúspěšně pokoušel do posádky během sezony zapracovat, může nyní dostat příležitost.

|Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

V úterý budou o medaile usilovat rychlostní kanoisté, pro Špotákovou začíná kvalifikace oštěpařek

Česko v úterý spoléhá na rychlostní kanoisty. Martina Fuksu a kajakáře Josef Dostála totiž čekají finálové jízdy o cenné kovy. Mimo jiné budou pokračovat také atletické závody. Do oštěpařské kvalifikace vstoupí oštěpařka Barbora Špotáková, překážkářky Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová poběží semifinále čtvrtky.

|Petr Kadeřábek, Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

V Riu startují regaty rychlostních kanoistů. V akci budou i medailové naděje Dostál a Fuksa

Na hrách v Riu de Janieru se dnes poprvé představí další ze sportovců, které vám Český rozhlas představil v projektu Olympijský rok. Je jím kajakář Josef Dostál. Přitom ještě než usedne při rozjížďkách na tisíc metrů do své lodi, už má svou premiéru na hrách za sebou. Podobně jako biker Jaroslav Kulhavý se totiž objevil ve vteřinovém záběru v oficiálním videoklipu k olympijským hrám zpěvačky Katy Perry.