Sevilla

|Radek Šamša |Fotbal

Real otočil španělskou bitvu o evropský Superpohár. Sevillu zdolal 3:2 po prodloužení

Fotbalisté Realu Madrid potřetí v historii získali evropský Superpohár. V norském Trondheimu si obhájci Ligy mistrů ve španělském finále poradili s vítězem Evropské ligy Sevillou 3:2. Ve třetí minutě nastavení je zachraňoval zadák Sergio Ramos, jenž vyrovnával na 2:2. Real pak kraloval v prodloužení, které jeho protivník dohrával v početní nevýhodě a také v něm inkasoval rozhodující branku.

|Jakub Knoll |Fotbal

Sevilla otočila duel s Liverpoolem a potřetí v řadě vyhrála Evropskou ligu

Fotbalisté Sevilly v dnešním finále Evropské ligy porazili Liverpool 3:1 a radují se ze třetího vítězství v této soutěži v řadě. Lepší vstup do zápasu měl přitom anglický tým, který ovládl první poločas. Krátce po přestávce však španělský celek vyrovnal a v 64. minutě vítězství Seville vystřelil Coke.

|Ľubica Zlochová |Zprávy ze světa

Zisk poháru Evropské ligy roztančil noční ulice Sevilly

Španělská FC Sevilla jako vůbec první klub získala čtyři tituly v Evropské fotbalové lize. Španělé totiž ve finále ve Varšavě porazili ukrajinský Dněpropetrovsk 3:2. Sevilla si díky titulu bude moct v příští sezóně zahrát Ligu mistrů. Fanoušci v andalúzské metropoli slavili celou noc až do rána.

Hořící keř ani Můj pes Killer nominace na Evropské filmové ceny nezískaly

|Ľubica Zlochová, Simona Bartošová |Film

Hořící keř polské režisérky Agnieszky Holland ani Můj pes Killer Slovenky Miry Fornay se nedostaly do nejužší nominace šesti filmů, ze kterých se 7. prosince v Berlíně určí finalista Evropských filmových cen. Na 10. ročníku festivalu v jihošpanělské Seville má ale Česko i další zastoupení. Nesoutěžně se představí krátký animovaný film Jana Šrámka a Martina Búřila Chasm a slovensko-český animovaný snímek Pandy, který už dostal ocenění i v Cannes.

|Jiří Novák |Fotbal

Fotbalisté Sevilly sklidili doma kritiku za duel s Libercem

Španělské deníky kritizují fotbalisty Sevilly po další remíze 1:1 s Libercem v základní skupině Evropské ligy. Ve čtvrtečním duelu prý svěřenci trenéra Unaie Emeryho prokázali, že přes jakékoli změny v sestavě dělají zbytečné chyby. Proti Slovanu se navíc uspokojili a zaslouženě inkasovali vyrovnávací gól.