Sevilla

|Radek Šamša |Fotbal

Real otočil španělskou bitvu o evropský Superpohár. Sevillu zdolal 3:2 po prodloužení

Fotbalisté Realu Madrid potřetí v historii získali evropský Superpohár. V norském Trondheimu si obhájci Ligy mistrů ve španělském finále poradili s vítězem Evropské ligy Sevillou 3:2. Ve třetí minutě nastavení je zachraňoval zadák Sergio Ramos, jenž vyrovnával na 2:2. Real pak kraloval v prodloužení, které jeho protivník dohrával v početní nevýhodě a také v něm inkasoval rozhodující branku.

|Jakub Knoll |Fotbal

Sevilla otočila duel s Liverpoolem a potřetí v řadě vyhrála Evropskou ligu

Fotbalisté Sevilly v dnešním finále Evropské ligy porazili Liverpool 3:1 a radují se ze třetího vítězství v této soutěži v řadě. Lepší vstup do zápasu měl přitom anglický tým, který ovládl první poločas. Krátce po přestávce však španělský celek vyrovnal a v 64. minutě vítězství Seville vystřelil Coke.

|Ľubica Zlochová |Zprávy ze světa

Zisk poháru Evropské ligy roztančil noční ulice Sevilly

Španělská FC Sevilla jako vůbec první klub získala čtyři tituly v Evropské fotbalové lize. Španělé totiž ve finále ve Varšavě porazili ukrajinský Dněpropetrovsk 3:2. Sevilla si díky titulu bude moct v příští sezóně zahrát Ligu mistrů. Fanoušci v andalúzské metropoli slavili celou noc až do rána.

|Marek Augustin |Tenis

Šafářová v Seville prochladla, do Fed Cupu možná nezasáhne

Tenistka Lucie Šafářová onemocněla a její start v utkání 1. kola Fed Cupu ve Španělsku je nejistý. Česká výprava se už musela vypořádat s neúčastí jedničky Petry Kvitové, a pokud by Šafářová skutečně nenastoupila, odehraje zápas s trojicí Zakopalová, Hlaváčková a Záhlavová-Strýcová.

|Ľubica Zlochová, Simona Bartošová |Film

Hořící keř ani Můj pes Killer nominace na Evropské filmové ceny nezískaly

Hořící keř polské režisérky Agnieszky Holland ani Můj pes Killer Slovenky Miry Fornay se nedostaly do nejužší nominace šesti filmů, ze kterých se 7. prosince v Berlíně určí finalista Evropských filmových cen. Na 10. ročníku festivalu v jihošpanělské Seville má ale Česko i další zastoupení. Nesoutěžně se představí krátký animovaný film Jana Šrámka a Martina Búřila Chasm a slovensko-český animovaný snímek Pandy, který už dostal ocenění i v Cannes.

|Jiří Novák |Fotbal

Fotbalisté Sevilly sklidili doma kritiku za duel s Libercem

Španělské deníky kritizují fotbalisty Sevilly po další remíze 1:1 s Libercem v základní skupině Evropské ligy. Ve čtvrtečním duelu prý svěřenci trenéra Unaie Emeryho prokázali, že přes jakékoli změny v sestavě dělají zbytečné chyby. Proti Slovanu se navíc uspokojili a zaslouženě inkasovali vyrovnávací gól.