Praha||Adam Drda, Rostislav Šíma|Historie|Příběhy 20. století
Paní Jarmila násilné bachaře nikdy nezažalovala a nezná jejich jména. Nejdřív se bála, později chtěla zapomenout a událost vytěsnit. Další díl pořadu Příběhy 20. století.
Podle inspekce k trestnému činu nedošlo, celou věc předala ke kázeňskému projednání do pardubické věznice. Všichni zúčastnění zaměstnanci byli kázeňsky potrestáni za porušení vnitřních předpisů.
„Od seniorů slýcháme omluvy: Já jsem už pomalý, děti už na to nemají nervy. Pak zjistíte, že žije o chlebu a vodě, zamykají ho doma, nedávají mu peníze,“ říká Lucie Kozlová z Bílého kruhu bezpečí.
V jednom případě měli dozorci jednoho z vězňů zbít tak, že se mu zastavilo srdce. Místo toho, aby mu následně zavolali záchrannou službu, ho dozorci sami resuscitovali.
Letištím v celé Evropě chybějí podle Hospodářských novin desetitisíce zaměstnanců. A státní veterináři uložili jednu z nejvyšších pokut v posledních letech, píše Mf Dnes.Více ve výběru z médií.
V českém tisku se v pondělí dočtete, že v Česku se bude vyrábět součástka, která poletí do vesmíru. Vědci v Brně vyhráli zakázku na unikátní zařízení pro družici, píšou Hospodářské noviny.
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje několik dozorců z pardubické věznice, kteří údajně týrali jednoho z vězňů. Obviněn zatím nikdo nebyl.
V českém tisku se v pátek dočtete, že Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje další týrání vězňů. Dozorci v pardubické věznici měli na 25 hodin spoutat vězně, píše Mf Dnes.
Nevládní organizace tvrdí, že od informátora obdržela více než tisícovku videí potvrzujících systematické mučení v ruských věznicích. Vězni jsou týráni, aby se přiznali ke spáchání zločinů.
Podle státního zástupce se měl dopustit přečinu týrání zvířat. Mimo jiné tím, že nezajistil skotu ve venkovním výběhu vyhovující podmínky pro život. Obžalovaný vinu popírá.
Za výraznějším úbytkem kauz může být koronavirová epidemie. Úřady i soudy v nouzovém stavu omezily svou činnost. Zavřené byly školy. Nemohly fungovat sociální služby. Méně se chodilo i k lékaři.
Sestry Krestina, Angelina a Marija Chačaturjanovy čelí obvinění z předem domluvené vraždy svého otce Michaila a hrozí jim trest až 20 let odnětí svobody.
„Ve věci podezření ze zločinu týrání svěřené osoby lze sdělit, že vyvstaly nové skutečnosti a kriminalisté v současné době realizují úkony trestního řízení,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie.
Otčím podle pravomocného verdiktu týral tříletého chlapce od loňského ledna, kdy se v Lounech nastěhoval k jeho matce. Sprchoval ho studenou vodou a způsobil mu i popáleniny, mimo jiné v obličeji.
Během nouzového stavu v Česku vzrostl počet týraných dětí, píše Mf Dnes. A pěstitelé na jihu Moravy hlásí méně okurek, píše Deník. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Otčím Josef K. podle pravomocného verdiktu týral tříletého chlapce od loňského ledna. Vystavoval ho kontaktu s horkou plochou, čímž hoch utrpěl popáleniny. Mlátil ho i vařečkou na otevřených ranách.
Od dětství toužil studovat a stát se farářem. Otec byl ale proti. Na gymnázium se proto Josef Toufar přihlásil až po jeho smrti. V té době mu bylo už 26 let.
Policisté prověřují postup sociálních pracovnic, které měly dohlížet na to, jestli se o Valerii a její tři sourozence babička Soňa Kvasničková pořádně stará.
Skupina osmi desítek poslanců chtěla původně zpřísnit z pěti na osm let trest vězení za týrání zvířat nebo provozování takzvaných množíren. Sněmovní ústavně právní výbor ale toto zvýšení odmítl.
Zákon zavádí vymezení množíren a rovnou je zakazuje. Za provoz zařízení, které slouží zejména k rozmnožování psů nebo koček za účelem zisku z jejich prodeje, by hrozila až půlmilionová pokuta.
Slovní útoky, fyzické týrání, ponižování. Domácí násilí, které popisuje pětice seniorů v novém televizním dokumentu, má různé formy, ale řadu společných prvků.
Německý server Spiegel Online uvedl, že projekt měl za cíl s pomocí psychologů napravit sociálně výstřední, z výchovného hlediska nezvladatelné nebo delikventní děti a mládež.