týrání

|Ondřej Golis |Regiony

Kruté týrání štěněte. 'Půl roku přežívalo bez světla a pohybu, okusovaly ho krysy'

V šesti měsících neumí chodit, protože nemá žádné svaly. A i když se štěněte maďarského ohaře ujali v útulku a je pod dohledem veterinářů, zatím vůbec není jisté, jestli "péči" svého původního majitele přežije. Zpravodajský web Českého rozhlasu objevil další případ brutálního týrání psa, tentokrát ze severu Moravy. Vše nasvědčuje tomu, že zvíře někdo odmalička držel v těsném a tmavém prostoru, v němž se prakticky nemohlo hýbat. Jeho trápení skončilo až v sobotu, kdy ho neznámý člověk přinesl do útulku v Albrechticích.

|Andrea Kratochvílová |Regiony

Útulek ve Žďáru čelí obvinění. Psi tam žili ve špatných podmínkách nejméně dva roky

Krajská veterinární správa navrhla odebrat psy útulku ve Žďáru nad Sázavou. Ve špatných podmínkách tam přitom žili minimálně od roku 2013. Vyplývá to z výsledků kontrol, které má Český rozhlas k dispozici. Ve čtyřech z pěti protokolů zjistili veterináři porušování zákona. Útulek teď čelí obvinění z týrání zvířat.

| mkp, Markéta Chaloupská |Regiony

Policie navrhla obžalovat litoměřickou soudkyni z týrání vlastní dcery

Litoměřická soudkyně Ivetta Hořejší čelí vážnému podezření. Policie ji navrhla obžalovat z týrání své dospělé dcery. Konkrétně soudkyni kriminalisté viní z toho, že svou dceru verbálně a fyzicky napadala, ponižovala ji a srážela sebevědomí. Tím prý dívce způsobila psychické problémy. Soudkyně ale dál pracuje na litoměřickém soudu a rozhoduje o osudech jiných. K případu se zatím odmítla vyjádřit.