Výběr z médií: vyšetřování dalšího týrání vězně, tendr na nové antigenní testy i příprava na omikron

V českém tisku se v pátek dočtete, že Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje další týrání vězňů. Dozorci v pardubické věznici měli na 25 hodin spoutat vězně, píše Mf Dnes. Vypsané tendry na pořízení antigenních testů podle Deníku N nezmiňují přísnější kritéria, o kterých mluvil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti Gymnázia Nad Štolou 1. září při antigenním testování.

Vypsané tendry na pořízení antigenních testů podle Deníku N nezmiňují přísnější kritéria, o kterých mluvil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

Vlaky bez průvodčích, výpomoc od řidičů ve výslužbě nebo úbytek spojů. Čeští dopravci se snaží připravit na to, až bude v Česku dominovat nakažlivější varianta koronaviru omikron. Ta může totiž poslat řadu zaměstnanců do karantén nebo izolací. Tématu se věnují Lidové noviny. Omikron už vyřadil z provozu velké množství vlakových spojů třeba v Itálii.

Psychické i fyzické mučení v české věznici: skupina dozorců je obžalovaná z týrání vězeňkyně

Číst článek

Mf Dnes

Generální inspekce bezpečnostních sborů podle Mf Dnes vyšetřuje další týrání vězňů. Dozorci v pardubické věznici měli na 25 hodin spoutat vězně. Ředitel věznice nechtěl vyšetřování komentovat. Mluvčí Generálního ředitelství vězeňské služby Markéta Prunerová nicméně potvrdila, že jsou zaměstnanci věznice vyšetřováni kvůli správnosti užití donucovacích prostředků.

Deník N

Vypsané tendry na pořízení nových antigenních testů nezmiňují přísnější kritéria, o kterých mluvil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), zjistil to Deník N. I když šéf resortu před Vánoci řekl, že se bude plošně testovat pouze kvalitními sadami, děti ve školách budou do konce února používat testy z výběrového řízení zadaného ještě minulým kabinetem.

Antigenní testy mohou zachytit jen každého třetího s omikronem, upozorňuje molekulární biolog Šerý

Číst článek

Regionální Deník

Rekord za rekordem. Češi na webu nakupují i kotle či zahradní skleníky, prozrazuje titulek regionálního Deníku. V loňském roce překročil obrat za prodané zboží v internetových obchodech hranici dvou set miliard korun. A Češi ve velkém nakupovali taky zboží, které tradičně pořizovali hlavně v kamenných prodejnách. Vůbec nejvyšší meziroční nárůst zaznamenaly prodejci kotlů na vytápění, a to až o 90 procent.

Právo

Ministerstvo školství při výpočtu průměrných mezd kouzlí. To je titulek deníku Právo. Podle resortu učitelé v minulém roce dostávali v průměru 48 444 korun hrubého měsíčně, což odpovídá 130 procentům průměrné mzdy, tedy úrovni, na které se shodují bývalá i současná vláda. Z propočtů ale vypadli hůř ohodnocení asistenti pedagoga.

Tomáš Pacovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme