Winnipeg Jets

| ČTK |Zimní sporty

Brankář Pavelec je po operaci, může přijít o zbytek sezony

Hokejový brankář Ondřej Pavelec je po operaci kolena a je možné, že v této sezoně již za Winnipeg v NHL chytat nebude. Devětadvacetiletý gólman v elitní kanadsko-americké soutěži nastoupil naposledy před měsícem, kdy se zranil. Původně přitom nemělo jít o vážné zranění, nakonec však musel mistr světa z roku 2010 na operaci.

|Nikola Šrámková |Hokej

Pastrňák skóroval proti Tampě a připsal si třináctou branku. K výhře Kojotů přispěl gólem Vrbata

Svým třináctým gólem v této sezoně pomohl český útočník David Pastrňák k výhře Bostonu 4:1 s Tampou Bay. Další český hráč David Krejčí přispěl asistencí. Na druhé straně se neprosadili Ondřej Palát ani Andrej Šustr. Třiceti zásahy se blýskl brankář Bruins Tuukka Rask. Winnipeg Jets zvítězili na domácím ledě 3:0 s Nashvillem.

Toronto promarnilo čtyřgólový náskok, mladík Laine k tomu přispěl hattrickem. Mrázkův konkurent zářil

| ČTK, Radek Šamša |Hokej

Osmnáctiletý útočník Patrik Laine završil ve středečním utkání NHL v čase 62:40 hattrick i obrat Winnipegu v duelu s Torontem z 0:4 na 5:4 v prodloužení. Finský hokejista ovládl zároveň minisouboj dvou nejvýše postavených hráčů posledního draftu, když jednička Auston Matthews zaznamenala v dresu poražených stejně jako Milan Michálek jen jednu asistenci.

| ČTK |Hokej

Voráček zmírnil prohru Flyers, Pavelec vychytal Minnesotu

Jakub Voráček po deseti zápasech ukončil v NHL čekání na gól, svou 11. trefou v sezoně však jen zmírnil prohru Philadelphie v Pittsburghu 2:6. Skvělý výkon podal v brance Winnipegu Ondřej Pavelec, když 28 zákroky vychytal výhru 5:1 nad Minnesotou a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

|Jakub Knoll |Hokej

Gólman Mrázek rozjetý Pittsburgh nezastavil, po čtyřech gólech byl odvolán

Gólman Detroitu Petr Mrázek nezabránil prohře svého týmu v dnešním odpolední utkání proti Pittsburghu Penguins. Český brankář inkasoval čtyři góly a byl v závěru druhé třetiny střídán. V dalších zápasech první části sobotního programu NHL pak hokejisté Buffala zdolali Winnipeg, zatímco Minnesota si poradila s Coloradem.