závada

|Eva Kézrová, Petr Sehnoutka, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Stát objevil další závady na D1. Metrostav už řeší reklamaci zatékajícího tunelu Klimkovice

Ředitelství silnic a dálnic bude reklamovat i další úseky dálnice D1. Jde zhruba o 600 závad na úseku dálnice, označovaného dříve jako D47, od Lipníka nad Bečvou do Ostravy. ŘSD si po čtyřech letech provozu dálnice stěžuje na kvalitu mostů či rozpadající se vozovky. Podle silničářů je největším problémem tunel Klimkovice, který stavěla společnost Metrostav. Zatéká do něj.

|Alžběta Havlová, mta, Iva Havlíčková |Regiony

Experti strávili noc pod dálničním mostem v Ostravě. Měřili, o kolik se prohne

Téměř celou noc strávili odborníci na deformace pod jedním z dálničních mostů v Ostravě. Měřili, o kolik milimetrů se most prohne, když na něj vjedou plně naložená nákladní auta. Na výsledek netrpělivě čeká Ředitelství silnic a dálnic, které na ostravském úseku dálnice reklamuje u stavební firmy Eurovia velké množství závad. Nejvíce právě na mostech. K posouzení jejich stavu si teď pozvalo i experty z Německa.

|Petr Sehnoutka |Zprávy z domova

Žena, která promluvila o závadách na dálničním mostě u Ostravy, dostala okamžitou výpověď

Miloslava Pošvářová jako soudní znalec poukazuje na některé nešvary v českém stavebnictví. Ve čtvrtek tato odbornice přišla o práci. Výpověď dostala hned po té, co pro Radiožurnál popsala vážné závady na dálničním mostě u Ostravy. Pošvářová tvrdí, že jde o přímý důsledek jejího svědectví. Zaměstnavatel to odmítá, prý je to jen shoda náhod.

|Patricie Polanská, Martina Mašková, Jan Piroch |Ekonomika

Počet odhalených vozů Toyota s vadným pedálem roste

Už více než devět milionů vozů Toyota muselo do opravy kvůli vadným plynovým pedálům. Jedna z největších podobných akcí v historii už ovlivňuje poptávku po vozech této značky. Podle agentury Reuters by to mohlo automobilku přimět ke snížení odhadu prodeje pro letošní rok. Toyota chtěla prodej původně zvýšit o šest procent, na osm a čtvrt milionu vozů.