Policisté podezřívají pracovnici mladoboleslavské nemocnice z vraždy pacientky

Policie obvinila z vraždy jednadvacetiletou pracovnici Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Podezřelou je ošetřovatelka a obětí je pacientka (88 let) chirurgického oddělení nemocnice. Informovala o tom Mladá fronta Dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

„Trestně stíháme zaměstnankyni, ročník 1996, pro zločin vraždy. Stíhána je vazebně. Bližší informace neposkytujeme,“ uvedl pro Mladou frontu mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Podle informací deníku je obviněnou ženou Lenka W. z Kosmonos u Mladé Boleslavi, která v pracovala na chirurgickém oddělení Klaudiánovy nemocnice od září 2015.

„Okamžitě, když nás kontaktovala policie, nastoupila na neplacené volno. Přístupové karty do práce jsme jí okamžitě zablokovali. Všichni zaměstnanci vědí, co se děje,“ uvedla k případu mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Podle jedné z verzí měla psychické problémy a chtěla na to upozornit okolí. „To nechápu. K lékům ani injekcím neměla jako ošetřovatelka žádný přístup,“ tvrdí deníku manžel obviněné Martin.

Pokud vyšetřování potvrdí, že ošetřovatelka je vinna, bude to po jedenácti letech další případ vraždy pacienta ošetřovatelem.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme