Ředitelem České televize chce být 12 lidí. Kromě Dvořáka i bývalý šéf Primy

Celkem dvanáct uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení o post šéfa České televize (ČT). Je mezi nimi i současný ředitel Petr Dvořák. Poprvé se bude o současných kandidátech rozhodovat 12. dubna. Osobní pohovory budou následovat dva týdny poté. Rada ČT o dřívějším termínu výběru ředitele veřejnoprávní stanice rozhodla kvůli podzimním volbám do Poslanecké sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Dvořák při volbě generálního ředitele České televize | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Kromě Dvořáka, který televizi vede od podzimu 2011, se do výběrového řízení přihlásili někdejší šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák či bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád, informovala tajemnice Rady ČT Hana Zavadilová.

Dalšími uchazeči, kteří do pondělí podali platnou přihlášku, jsou Alena Dlabačová, Gabriela Froňková Dousková, Tomáš Kopečný, Daniel Petruška, Jiří František Potužník, Radoslav Štědroň, Milan Vacek, Stanislav Vaněk, Petr Vinklář.

Kdo bude generálním ředitelem České televize? Rozhodne se 26. dubna

Číst článek

Oficiální seznam kandidátů zveřejní Rada ČT ve středu na svém jednání po zkontrolování všech náležitostí.

Při volbě ředitele v roce 2011 se přihlásilo celkem 36 kandidátů, z užšího výběru Rady ČT posléze vzešel vítězně Petr Dvořák, který do roku 2010 řídil televizi Nova.

Dvořákovi vyprší současný mandát letos 30. září, kdy bude vrcholit kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny. Vítěz výběrového řízení tak bude mít dostatek času na přípravu před nástupem do své funkce.

Na začátku července také končí mandáty třem z 15 radních. Nebylo by jisté, zda se poslancům podaří včas zvolit všechny tři nové členy rady a ke zvolení ředitele ČT je potřeba minimálně deseti hlasů.

Česká televize

Uchazeč o funkci musí být mimo jiné vysokoškolák, mít manažerské předpoklady k řízení veřejnoprávní instituce a vítaná je předchozí praxe v médiích. V přihlášce musel předložit vlastní koncepci dalšího rozvoje a fungování ČT jako televize veřejné služby v rozsahu přibližně pěti až deseti normostran A4.

V záměru musely být vytýčeny jednotlivé kroky a priority v horizontu funkčního období generálního ředitele.

ČTK, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme