Amadeus expanduje v internetovém cestování

Španělská společnost Amadeus, která se stále zabývá především rezervací hotelových pokojů a prodejem letenek, koupí další on-line cestovní kanceláře. Firma tak hodlá reagovat na rostoucí konkurenci na trhu a zajistit si expanzi v mezinárodním měřítku, řekl dnes ředitel firmy Miguel Vermehren.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amadeus má v oblasti svých jádrových aktivit asi třetinu světového trhu, vedle své základní činnosti se ale stále více zaměřuje na nákup cestovních kanceláří. V posledních měsících koupila cestovní kanceláře ve Spojených státech a v Austrálii, nyní ale usiluje o rozšíření svého portfolia.

Firma se chce především soustředit na internetové cestovky známých jmen, a to především v Číně, Japonsku a Indii. V rámci Evropy je záměrem firmy expandovat ve Francii, Německu a Británii. Společnost Amadeus, jejímž majoritním vlastníkem jsou tři evropské aerolinky, tento měsíc v Austrálii koupila internetovou cestovní kancelář travel.com.au, spolu s internetovou společností Terra Lycos ale získala majoritní podíl také v americké cestovní kanceláři OneTravel.com. Největší akvizicí z poslední doby je ale nákup konsorcia 9000 cestovních kanceláří v USA za 95 miliónů dolarů s názvem Vacation.com.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme