Brněnský zimní stadion zřejmě získají spekulanti

Zimní stadion v Brně - Lužánkách podle všeho skončí v rukou spekulantů. Je totiž součástí majetku zkrachovalé společnosti Valc a bude se prodávat v dražbě. Město v ní podle radních nemá šanci a vše tak asi dopadne přesně tak jako v případě tamního fotbalového stadionu. Ten koupil úplně stejným způsobem soukromý podnikatel a teď jedná s radnicí o jeho výměně za nějakou lukrativní městskou nemovitost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokejové hřiště | Foto: Bohumil Urban

Brněnský magistrát chtěl koupit stadion přímo, věřitelé společnosti Valc ale trvali na dražbě. Té se město nezúčastní, protože prý z právních důvodů nemůže. "My musíme teď čekat, jak se celá situace vyvine dál," konstatoval primátorův náměstek Rostislav Slavotínek.

Zimní stadion tak asi dopadne stejně jako fotbalový stadion. Jeho dražby se město účastnilo, radnici ale přeplatil brněnský podnikatel. Ten už řadu měsíců jedná s městem o jeho výměně o nějakou lukrativní městskou nemovitost. "Ta možnost samozřejmě teoreticky existuje a obáváme se, že může opět nastat," připouští tuto hrozbu náměstek Slavotín.

Marika Táborská, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme