Česká pošta chystá zdražení

Od podzimu zřejmě opět podraží posílání pohlednic, dopisů nebo balíků. Česká pošta totiž už podala návrh na zvýšení regulovaných cen ministertsvu financí. Za doručení obyčejného dopisu či pohlednice bychom tak zaplatili nejméně o korunu více než nyní, tedy šest korun a čtyřicet haléřů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Jan Rosenauer

Pošta už ministerstvu předložila nový návrh na zvýšení cen a resort financí o této variantě momentálně jedná. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Jana Vargová. "Ministerstvo financí na základě zpřesněných pravidel návrhy České pošty v současné době posuzuje a do konce března České poště odpoví. Pokud by k úpravě cen mělo dojít, počítá se s účinností v některém podzimním měsíci letošního roku," uvedla mluvčí.

Pošta se o zvýšení regulovaných cen pro letošní rok v průměru o šest procent pokoušela už vloni. Ministerstvo financí ale bylo proti. Proto současný návrh zdražení bude podle mluvčího České pošty Ladislava Vančury procentuálně ještě vyšší. "Při dalších jednáních se opíráme o to, že inflace nadále roste i tento rok. Teď záleží na tom, kdy bude ministerstvo financí ochotno ceny deregulovat. My bychom rádi zohlednili už ten minimálně třičtvrtěletní, možná i roční posun," řekl Vančura.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme