České zemědělství bude moci čerpat z EU dalších 120 miliard korun

V letech 2007 až 2013 bude mít české zemědělství k dispozici přes 120 miliard korun z nového evropského fondu na podporu venkova. Podle ministra zemědělství Petra Zgarby budou peníze určeny i na péči o krajinu, lesy a vodu. Úkolem ministerstva je pomoci farmářům orientovat se v podmínkách jednotné zemědělské politiky Unie, aby mohli podpory využít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Traktory na poli | Foto: Jan Rosenauer

"Jde o to, aby byli zemědělci schopní maximálně využít veškerých evropských příspěvků a fondů, aby své hospodaření přizpůsobili situaci na společném evropském trhu a zvolili pro sebe správný podnikatelský záměr," řekl Zgarba.

Pomoc zemědělcům orientovat se v podmínkách jednotné zemědělské politiky Evropské unie považuje nový ministr zemědělství za svou prioritu. "Budeme mít možnost čerpat dotace z nového evropského fondu pro rozvoj venkova v objemu až 126 miliard korun. Výhodnost tohoto fondu bude obrovská, protože pouze čtvrtinu prostředků budeme poskytovat z národních zdrojů," dodává Zgarba.

Jaroslav Skalický, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme