Kanada 0:0 Česko

Křetínského CMI prodává polské rádio, kupuje ho vydavatel deníku Gazeta Wyborcza

Společnost Czech Media Invest (CMI) Daniela Křetínského prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere. Kupujícími jsou ze 60 procent česká společnost SFS Ventures a zbytek získala polská společnost Agora. CMI držela akcie Eurozetu prostřednictvím své dceřiné společnosti Czech Radio Center. Uvedla to ve středu v tiskové zprávě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Křetínský | Foto: Ladislav Němec / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Agora podle sdělení zůstává se zbývajícími 40 procenty pasivním minoritním akcionářem Eurozetu. Agora má zároveň možnost uplatit v budoucnu opci na podíl v držení SFS Ventures.

Součástí skupiny je druhá nejposlouchanější polská stanice Radio Zet, stejně jako stanice Antyradio, Meloradio a Chillizet.

Skupina Eurozet měla předloni tržby 172 milionů zlotých (téměř 1,1 miliardy Kč) a čistý zisk 38 milionů zlotých (227,8 milionu Kč); meziročně obrat klesl o tři procenta, zisk naopak o 14 procent vzrostl.

CMI od skupiny Lagardere koupila rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku za 73 milionů eur (podle tehdejšího kurzu asi 1,8 miliardy Kč).

Daniel Křetínský má v CMI podíl 50 procent, dalšími spolumajiteli jsou Patrik Tkáč se 40 procenty a Roman Korbačka s deseti procenty. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme