Ekonomické informace 1. 6. 2004

Burzu cenných papírů Praha od dnešního dne řídí současný první zástupce generálního ředitele Jiří Opletal. Je mu 39 let. Ve funkci bude až do jmenování nového generálního ředitele. Tím by měl být vítěz výběrového řízení - třiatřicetiletý Petr Koblic z HVB Bank.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Burza cenných papírů | Foto: Burza cenných papírů

S ním ale zatím burza jedná o podmínkách pracovní smlouvy. Bývalý šéf burzy Pavel Hollmann by měl velet Komisi pro cenné papíry.

Martin Tlapa odchází z funkce ředitele agentury Czech Trade na post náměstka ministra průmyslu. V agentuře ho nahradí Jitka Hanzlíčková.

Česká spořitelna neuspěla u rozhodčího soudu se žalobou na Českou konsolidační agenturu. Požadovala po ní 242 miliony korun. Mluvčí agentury Jiří Pekárek potvrdil, že o tuto částku se sníží částka plnění z poskytnuté garance.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Pekárek: ČKA

Motivační poplatky se vztahují k převodům problémových úvěrů v letech 2001 a dva v rámci státní záruky. Spořitelna tehdy na agenturu převedla pohledávky v nominální hodnotě 14 a půl miliardy korun, za které inkasovala necelých 9 miliard korun. Mluvčí spořitelny Klára Gajdušková říká, že banka rozhodnutí soudu zatím zkoumá.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Gajdušková: ČS zkoumá rozhodnutí

Společnost Czech On Line sníží od června základní cenu za rychlé připojení k internetu přes ADSL o jednu třetinu na 650 korun měsíčně. S ještě nižší cenou - pod 600 Kč - přišly České radiokomunikace. Ty ale chtějí navíc určitou částku jako útratu za telefonování. Podle mluvčí Czech On Line Stanislavy Beyerové platí nabídka jen do jednoho gigabajtu stažených i odeslaných informací měsíčně.

Přehrát

00:00 / 00:00

S. Beyerová: ADSL

Český Telecom ukončí službu připojení na internet mimo špičku za měsíční paušál, kterou čtyři měsíce nabízel ve zkušebním provozu. Účastníci pilotního projektu dostanou zvýhodněnou nabídku připojení. Telecom tak následoval společnosti GTS a Czech On Line.

Mobilní operátor T-Mobile sjednotí ceny, které platí jeho zákazníci při cestách do zahraničí. Zatímco dosud se ceny lišily podle tarifů jednotlivých operátorů v dané zemi, teď nasadí jednotnou sazbu.

Český statistický úřad dnes zveřejní přesné údaje o vývoji mezd v prvním čtvrtletí. Analytik Československé obchodní banky Marek Fér odhaduje, že rostly o 7 celých 7 desetin procenta, protože rostou průměrné nominální mzdy.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fér: Vývoj mezd

Nejvíce přímých zahraničních investic k nám zatím přilákal Středočeský kraj. Celkem 93 a půl miliary korun. Investoři tak vytvořili tak téměř 17 tisíc nových pracovních míst. Podle šéfa vládní agentury CzechInvest Marina Jahna stojí za úspěchem Středočechů hlavně výstavba automobilky Toyota-Peugeot-Citroen.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Jahn: Automobilka

Ministr práce Zdeněk Škromach chce navrhnout vládě, aby zvýšila příspěvek investorům na nově vytvořené pracovní místo z nynějších 80 tisíc na 200 tisíc korun. Ovšem jen v oblastech s vyšší než 14procentní mírou nezaměstnanosti. Ke konci dubna bylo v České republice 13 takových oblastí.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme